3

ورود مجلس به موضوع حقوق معلمان خارج از کشور

  • کد خبر : 7860
  • ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
ورود مجلس به موضوع حقوق معلمان خارج از کشور
نماینده شاهین‌شهر در مجلس گفت: جمعی از نمایندگان با استفاده از ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس پیگیر فوق‌العاده اشتغال معلمان اعزام به خارج کشور شدند.

به گزارش شرق‌نگار، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، از ورود نمایندگان مجلس شورای اسلامی به موضوع فوق‌العاده اشتغال معلمان اعزام به خارج کشور، خبر داد.

وی افزود: جمعی از نمایندگان خواستار اعمال ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس درباره فوق‌العاده اشتغال معلمان خارج از کشور شدند و این درخواست را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کرده‌اند.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس بیان کرد: این درخواست باید به کمیسیون مربوطه ارجاع شود و روند قانونی آن طبق آیین‌نامه داخلی مجلس طی شود.

متن درخواست نمایندگان به شرح ذیل است:

خواهشمند است، درخواست اجرای ماده ٢٣۴ آیین نامه مجلس شورای اسلامی، اینجانبان از مسئولان اجرائی متولی اجرای مصوبه شماره ۴۵ ت ۵۵۳۷۷۲ هیأت دولت مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۰ در خصوص معلمان اعزام به خارج کشور و متولیان اجرای احکام دیوان عدالت در خصوص رسیدگی به موارد اعلامی ذیل را به کمیسیون تخصصی ذی ربط ارجاع فرمایید.

موارد اعلامی عدم رعایت شئونات توسط مسئولان اجرائی متولی اجرای مصوبه شماره ۴۵ ت ۵۳۷۷۲ هیات دولت مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۰ در خصوص معلمان اعزام به خارج کشور و متولیان اجرای احکام دیوان عدالت در این خصوص براساس مصوبه شماره ۴۵ ت . ۵٣٧٧٢ هیأت دولت مورخ ١٣٩۶/۴/٢. مقرر گردیده است فوق العاده اشتغال خارج از کشور مستخدمان دولت جمهوری اسلامی ایران مأمورین (ثابت به کلیه کارمندان مشمول بند ۸ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری از تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱ تسری یابد که این حکم مشمول معلمان اعزام به خارج کشور می شده است که متأسفانه تاکنون به انحای مختلف در خصوص اجرائی این حکم تعلل شده و علیرغم اینکه تعداد زیادی از معلمان مذکور حکم از دیوان عدالت اداری اخذ نموده و وزارت آموزش و پرورش موظف به اجرای حکم شده است اما فوق العاده مذکور در حکم معلمان مشمول اعمال نمی شود بنابراین مسلم است متولیان این امر شئونات مسلم اداری را رعایت نمیکنند و از اجرای حکم صریح قانون دیوان عدالت اداری مبنی بر اجرای احکام صادره قطعی از این ،دیوان استنکاف می‌ورزند.

با توجه به مطالب فوق الذکر عدم رعایت شئونات و استنکاف از اجرای قانون محرز است لذا، مطابق ماده ٢٣۴ قانون آیین نامه داخلی تقاضای بررسی عدم رعایت شئونات توسط مسئولان اجرائی متولی اجرای مصوبه شماره ۴۵ ت ۵٣٧٧٢ . هیأت دولت مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۰ در خصوص معلمان اعزام به خارج کشور و متولیان اجرای احکام دیوان عدالت در این خصوص و معرفی آنها به مقامات صالحه قضائی جهت رسیدگی و اعمال اشد مجازات قانونی مذکور را داریم.

منبع: تسنیم

لینک کوتاه : http://sharghnegar.ir/?p=7860

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.