3

روش‌های افزایش بازدید سایت یا همان چسبندگی سایت چیست؟

  • کد خبر : 12495
  • ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۲
روش‌های افزایش بازدید سایت یا همان چسبندگی سایت چیست؟

جهت افزایش بازدید سایت در این مقاله به معرفی بهترین روش‌های افزایش بازدید سایت به صورت رایگان می‌پردازیم که به کمک آنها می‌توانید ترافیک سایت خود را افزایش داده و روی فروش بیشتر محصولات و خدمات خود تمرکز کنید. در این مقاله می‌خوانید: روش های افزایش بازدید سایت ۱: تبلیغات ۲: وارد شبکه های اجتماعی […]

جهت افزایش بازدید سایت در این مقاله به معرفی بهترین روش‌های افزایش بازدید سایت به صورت رایگان می‌پردازیم که به کمک آنها می‌توانید ترافیک سایت خود را افزایش داده و روی فروش بیشتر محصولات و خدمات خود تمرکز کنید.

در این مقاله می‌خوانید:

یکی از دغدغه‌های مهم صاحبان کسب و کار و کسانی که از طریق سایت قصد کسب درآمد و بازاریابی دارند، افزایش میزان بازدید سایت است.

روش های افزایش بازدید سایت

همراهان عزیز، همانطور که در مقدمه هم گفته شد، قصد ما آموزش و معرفی روش های افزایش ورودی سایت بوده و سعی کردیم تا ۲۲ مورد از روش های ۱۰۰ درصد رایگان افزایش بازدید سایت را معرفی کنیم، بنابراین بهتر است بدون اتلاف وقت وارد بحث شویم.

۱: تبلیغات

یکی از روش‌های افزایش بازدید سایت، انجام تبلیغات در شبکه های اجتماعی است. تبلیغات کلیکی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و نمایش بنرهای تصویری می‌توانند روش های مناسبی جهت افزایش بازدید سایت به حساب آیند، تنها کافیست برند اختصاصی خود را ساخته و آن را در معرض نمایش قرار دهید.

جهت افزایش بازدید سایت استراتژی‌های خود را مطابق با اهدافتان تنظیم کنید؛ آیا فقط قصد دارید ترافیک سایت را افزایش دهید؟ تمام روش‌های افزایش بازدید سایت دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند، بنابراین بهتر است تا به خوبی درباره اهداف و نتایج دلخواهتان، فکر کنید.

در صورتی که احساس می‌کنید، افزایش بازدید سایت می‌تواند فروش بیشتری را برای شما به ارمغان آورد، باید کلمات کلیدی تجاری مهم را به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات کلیکی خود در نظر بگیرید.

۲: وارد شبکه های اجتماعی شوید

تولید محتوای باکیفیت، به تنهایی کافی نبوده و امیدواریم که مردم، این مسئله را درک کنند. یکی از بهترین روش های افزایش بازدید سایت را می‌توان استفاده از کانال‌های شبکه های اجتماعی به منظور تبلیغ محتواهای تولیدی دانست.

توئیتر را می‌توان گزینه‌ای مناسب برای پیوندهای کوتاه، مبهم و وسوسه‌کننده دانست و هم اکنون نیز افراد زیادی در آن مشغول به به فعالیت هستند؛ بهتر است برای ورود به این شبکه اجتماعی عجله کنید و زمان را از دست ندهید.

۳: ترکیب کردن

هیچ فرمول جادویی برای موفقیت در بازاریابی محتوا وجود ندارد، اما برخی از افراد نظر متفاوتی دارند. شما می‌توانید جذابیت محتواهای تولیدی خود برای مخاطبین را با تغییر طول و قالب محتوا در کنار استفاده از اینفوگرافیک و ویدیو، افزایش دهید. اگر بخواهیم این مسئله را واضح بیان کنیم، می‌توان گفت هر کاری که جذابیت داشته باشد و باعث ماندگاری خواننده شود را در محتوا انجام دهید.

۴: از تیترهای قوی استفاده کنید

جهت افزایش بازدید سایت یکی از مهم‌ترین بخش‌های محتوا، تیترها هستند؛ حتی جامع‌ترین پست‌های سایت هم بدون داشتن تیتر جذاب، نمی‌توانند نظر مخاطبین را جلب کنند. کسانی که قصد افزایش میزان بازدید سایت یا مطالب را دارند، بهتر است درباره استفاده از تیترهای جذاب و مناسب، فکر کرده و وقت بگذارند.

۵: به سئو صفحات سایت، توجه کنید

در صورتی که محتواهای تولیدی شما در موتورهای جستجوگر نمایش داده نمی‌شوند، بهتر است وضعیت سئو صفحات سایت را بررسی کنید؛ بهینه‌سازی محتوای سایت برای موتورهای جستجوگر همانند گوگل، یک عمل ارزشمند به حساب می‌آید.

توجه به قرار دادن تصاویر با کیفیت و ارائه توضیحات پیرامون آن در کنار ساخت لینک‌های داخلی به محتوای جدید و توضیحات متا را می‌توان از مهم‌ترین مسائل سئو معرفی کرد که می‌تواند باعث افزایش بازدید سایت شود.

۶: استفاده از کلمات کلیدی طولانی

هنگامی که کلمات کلیدی مهم مورد نظر خود و مرتبط با شغلتان را پوشش دادید، وقت آن رسیده که از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید. بر اساس اطلاعات موجود، کلمات کلیدی طولانی بیشترین میزان جستجو در موتورهای جستجوگر را دارند؛ در صورتی که شما این مسئله مهم را در نظر نگیرید، قطعا بخش مهمی از مخاطبین را از دست خواهید داد.

۷: وبلاگ‌نویسی مهمان را جدی بگیرید

قرار دادن یک پست مهمان در یک سایت معتبر می‌تواند ترافیک وبلاگ به وب‌سایت شما را افزایش دهد، همچنین افزایش اعتبار سایت را هم به دنبال خواهد داشت. توجه داشته باشید که استانداردهای وبلاگ‌نویسی مهمان در طول ماه‌های گذشته با تغییرات زیادی مواجه شده و تاکتیک‌های جدید اسپم می‌توانند مجازات‌های سختی را برای سایت به دنبال داشته باشند.

۸: دعوت دیگران به وبلاگ مهمان در سایت شما

وبلاگ‌نویسی مهمان را می‌توان به یک خیابان دوطرفه تشبیه کرد، یعنی علاوه بر ارسال محتوا به سایر وبلاگ‌ها، می‌توانید سایر افراد را هم به سایت خود دعوت کنید و این باعث می‌شود تا آن‌ها لینک سایت را به اشتراک بگذارند و همین مسئله باعث هدایت مخاطبین جدید به وب‌سایت خواهد شد. شما باید نسبت به باکیفیت بودن و کپی نبودن محتوا در کنار نداشتن لینک اسپم، حساسیت به خرج دهید، زیرا گوگل در حال بی اعتبار کردن وبلاگ‌های مهمان با کیفیت پایین است.

۹: محتوای خود را در لینکدین قرار دهید

در ابتدا لینکدین راهی برای پیدا کردن شغل بود، اما هم اکنون کارآیی بیشتری پیدا کرده است. هم اکنون بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی حرفه‌ای، یک پلتفرم ارزشمند برای انتشار محتواهای تولیدی شما خواهد بود، بدین معنا که محتواهای تولیدی سایت را به طور منظم در لینکدین ارسال کنید.

انجام این کار می‌تواند افزایش رایگان بازدید سایت را به دنبال داشته باشد و حتی محبوبیت سایت شما را در صنعت موردنظر، ارتقا دهد، علی‌الخصوص زمانی که تعداد زیادی از کاربران شما را دنبال کنند.

۱۰: پیاده‌سازی Schema

لزوما این طرح باعث افزایش بازدید سایت نخواهد شد، اما می‌تواند جستجوی محتوا را برای موتورهای جستجوگر آسان کند. یکی دیگر از مزایای این طرح را می‌توان برجسته کردن محتواهای باکیفیت سایت دانست، بدین ترتیب نرخ کلیک و بازدید سایت نیز افزایش پیدا می‌کند.

۱۱: پیوند داخلی

جهت افزایش بازدید سایت و یکی از روش‌های افزایش بازدید سایت، لینک‌دهی داخلی است. صرفا لینک دادن سایت‌های خارجی به سایت شما حائز اهمیت نیست، بلکه باید ساختار لینک‌دهی داخلی قدرتمندی هم داشته باشید.

هنگامی که در حال ایجاد و انتشار محتوا هستید، می‌توانید فرصت‌ها و کلمات مناسب برای لینک‌دهی داخلی را مدنظر قرار دهید و بررسی کنید؛ این موضوع نه تنها می‌تواند در زمینه سئو موثر باشد، بلکه باعث تجربه بهتر و مفیدتر کاربران خواهد شد.

۱۲: قرار دادن مصاحبه با افراد مشهور در سایت

آیا شما فکر می‌کنید که مصاحبه با افراد مشهور، فقط از عهده گروه خاصی بر می‌آید؟ در صورتی که شما برای صاحبان مشاغل و افراد مشهور، درخواست مصاحبه ارسال کنید، از نتیجه کارتان شگفت‌زده خواهید شد.

شما می‌توانید برای افراد مشهور و صاحبان کسب و کار ایمیل ارسال کنید و سپس متن مصاحبه خود را در سایت منتشر کنید.

۱۳: بازاریابی از طریق ایمیل را نادیده نگیرید

کسب و کارهای زیادی هستند که تمرکز خود را بر روی بازاریابی محتوا قرار داده‌اند و روش‌های سنتی را از یاد برده‌اند. بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند یک ابزار قدرتمند باشد، حتی بازاریابی سطح پایین از طریق ایمیل هم می‌تواند نتایج بسیار خوبی را رقم بزند.

توجه داشته باشید که از ارسال ایمیل در تعداد بسیار زیاد، خودداری کنید. قدرت بازاریابی کلامی را از یاد نبرید، علی‌الخصوص با کسانی که از خرید محصولات شما رضایت دارند. ارسال یک ایمیل دوستانه مبنی بر سرویس یا محصولات جدید سایت، می‌تواند در افزایش بازدید سایت تاثیر مثبتی داشته باشد.

۱۴: از ریسپانسیو بودن سایت، اطمینان حاصل کنید

اطمینان حاصل کردن از ریسپانسیو بودن سایت بدین معناست که قالب سایت به طور دقیق و کامل بر روی گوشی های هوشمند نمایش داده شود.

۱۵: افزایش سرعت سایت

آیا شما حاضرید به مدت ۳۰ ثانیه برای بالا آمدن یک صفحه سایت، صبر کنید؟ من حاضر نیستم. در صورتی که سایت شما با سرعت بالا اجرا شود، قطعا می‌تواند بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کند.

برای اطمینان حاصل کردن نسبت به افزایش سرعت اجرای سایت، می‌توانید بهینه‌سازی تکنیکی سایت همانند میزان حجم تصاویر، ساختار صفحه و قابلیت‌های افزونه‌های شخص ثالث را بررسی کنید؛ تمام این موارد می‌توانند در افزایش سرعت بارگذاری سایت شما موثر باشند.

۱۶: احساس جامعه را تقویت کنید

کاربران قصد دارند افکار خود را بیان کنند، بنابراین راه‌اندازی یک صفحه گفتگو یا نظرسنجی می‌تواند در افزایش میزان بازدید سایت موثر باشد.

یکی دیگر از اقداماتی که می‌توان در این رابطه انجام داد، ایجاد انجمن تخصصی بوده تا کاربران سوالات خود را مطرح و در زمینه‌های گوناگون، اظهار نظر کنند. مدیریت کردن جامعه و کاربران اختصاصی سایت را به منظور بهره‌مندی از حداقل استانداردهای لازم، فراموش نکنید.

۱۷: وارد بخش نظرات شوید

احتمالا تاکنون وارد تعداد اندکی از سایت‌های مرتبط با کسب و کارتان شده‌اید، اما چرا وارد بحث و گفتگو نمی‌شوید؟

لزوما اظهار نظر در سایت‌ها نمی‌تواند باعث افزایش سریع بازدید سایت شود، اما ایجاد یک نام و ارائه نظرات متفکرانه و تحسین برانگیز در وبلاگ و سایت‌ها می‌تواند راهی مناسب جهت افزایش ترافیک سایت باشد.

به خاطر داشته باشید، همانطور که کیفیت و داشتن ارتباط یک اصل مهم در پست‌های مهمان به حساب می‌آید، باید با افراد مختلف ارتباط برقرار کرده و از ارسال لینک‌های اسپم در سایت‌های غیر مرتبط، خودداری کنید.

۱۸: تجزیه و تحلیل داده‌های سایت(Analytics Data)

آنالیز گوگل (Google Analytics) را می‌توان یک منبع ارزشمند از اطلاعات درباره تمام جنبه‌های سایت همانند محبوب‌ترین صفحات و دموگرافی بازدیدکنندگان عنوان کرد. شما می‌توانید با بررسی دقیق داده‌های تجزیه و تحلیل و از اطلاعاتی که به دست می‌آورید، به منظور استراتژی‌های تبلیغاتی و تولید محتوای خود استفاده کنید.

به پست و صفحات مورد علاقه کاربران و بازدیدکنندگان توجه کنید، همچنین بررسی اطلاعات بازدیدکنندگان که چگونه و از چه راهی وارد سایت شما شده‌اند نیز می‌تواند در نتیجه‌گیری شما برای راه‌های افزایش بازدید سایت، موثر باشد.

۱۹: فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی

بد نیست بدانید که ارسال و اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی کافی نبوده و شما نیز باید در این زمینه فعال باشید. دوستان عزیز، بهتر است یک حساب توئیتر ایجاد کنید و با هشتگ‌های مربوطه وارد بحث‌های گروهی شوید.

آیا مخاطبان شما در شبکه‌های اجتماعی همانند فیسبوک، سوالاتی درباره سایت یا محتوا مطرح می‌کنند؟ بهتر است به تمام سوالات پاسخ دهید و با بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کنید؛ امروزه بهترین راه جذب مخاطب از طریق شبکه‌های اجتماعی است.

۲۰: مطالب خود را در سایت‌های جمع‌آوری اطلاعات قرار دهید

شما می‌توانید محتواهای تولیدی خود را در سایت‌های جمع‌آوری محتوا قرار دهید که اصطلاحا Aggregator Sites نامیده می‌شوند تا بدین ترتیب، بازدیدکننده جدید وارد سایت شود. پس از ورود و انتخاب بخش مربوط به سایت و فعالی شما، محتواها را قرار دهید و سپس ترافیک ورودی را مشاهده کنید.

در حقیقت وب‌سایت‌های جمع‌آوری محتوا، اطلاعات را از منابع مختلف در سراسر اینترنت جمع‌آوری کرده و برای کاربران در یک مکان قرار می‌دهند؛ داده‌های جمع‌آوری شده بر اساس کلمه کلیدی یا گروهی از کلمات کلیدی مرتبط هستند.

۲۱: از ویدیو در محتوا استفاده کنید

تولید محتوای مبتنی بر متن بسیار خوب است، اما ویدیو می‌تواند ارزش آن را افزایش دهد و باعث شود تا سایت برای مخاطبین جدید از جذابیت بیشتری برخوردار باشد. اینطور که پیداست، اطلاعات و محتوای دارای جلوه‌های بصری برای مخاطبین جذاب‌تر بوده و به راحتی از یادشان نخواهد رفت.

بازاریابی ویدیویی می‌تواند یک روش عالی برای جذب و حفظ مخاطبین باشد و در نتیجه افزایش بازدید سایت را به دنبال خواهد داشت.

۲۲: تلاش خود در رقابت را افزایش دهید

نرم افزارهایی همانند BuzzSumo طراحی شده‌اند تا با جمع‌آوری اطلاعاتی درباره محتوا و عملکرد سایت‌های رقیب در شبکه‌های اجتماعی، شما را با شیوه صحیح عملکرد رقیبانتان آشنا کنند، همچنین شما می‌توانید با موضوعات و مطالبی که مورد پسند کاربران هست، آشنا شوید.

پیدا کردن مطالبی که کاربران مطالعه می‌کنند و شبیه‌سازی محتواهای مشابه، می‌تواند باعث افزایش بازدید سایت شود.

جمع بندی

شما می‌توانید به صورت ترکیبی و صد البته همراه با روش‌های اختصاصی خود برای بالا بردن ترافیک سایت استفاده کنید. بنابراین بهتر است که روش های گوناگونی را متناسب با سایت و کسب و کار خود امتحان کنید تا پس از بررسی نتیجه دلخواه حاصل شود.

منبع: آکادمی پرتال

لینک کوتاه : http://sharghnegar.ir/?p=12495

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.